ساخت ویلا در زمین شیب دار

یک تپه پوشیده از چمن باعث ایجاد فضای زیبا برای ویلا رویایی شما می شود ، اما روند زنده سازی آن تصویر پیچیده تر از آن است که برای یک ویلا معمولی انجام شود. ساخت ویلا در زمین شیب دار(Build a villa on a sloping land) چالش های منحصر به فردی را نشان می دهد که برای اطمینان  از زمان ساخت ویلا را طولانی تر می کند.

تماس با ما

چگونه می توان  ویلا روی زمین  شیب دار ساخت؟

دو راه برای ساخت ویلا در زمین شیب دار وجود دارد: با استفاده از روش “برش و پر کردن” یا استفاده از استیل.

برش و پر کردن  به روند تسطیح زمین برای پایه با اضافه کردن خاک ، برداشتن آن یا هر دو اشاره دارد. خاک را می توان برای “پر کردن” طرح و سطح آن وارد کرد ، یا می توان آن را از دامنه حفر کرد (یا “بریده” شد) یا به بیرون حمل کرد یا از آن برای ریختن دیوارهای نگهدارنده برای ویلا استفاده کرد. بسته به درجه ، شرایط خاک و سایر عوامل ، برش و پر کردن می تواند ساخت و ساز را چندین برابر گران تر از ویلا برای یک زمین مسطح کند.

هزینه ساخت ویلا در زمین شیب دار

استفاده از استیل ها جایگزینی برای بریدن به شیب است که شامل استفاده از جرثقیل برای بلند کردن خانه بر روی ستون های چوبی یا استیل است. این می تواند یک روش بسیار مقرون به صرفه تر از برش و پر کردن باشد و همچنین می تواند قلمرو امکاناتی را برای قرار دادن منزل ، مانند ساخت و ساز روی درختان یا آب باز کند.

چرا ساخت ویلا در زمین  شیب دار را انجام می دهند ؟

تصادفی نیست که برخی از ویلا  های پرطرفدار دنیا در دامنه ساخته شده اند. این دلیل است:

دیدگاه ها . در بعضی موارد می توانید از منظره های خیره کننده ای  از دره های سبز یا جنگل های چوبی در زیر ، منظره آسمان روشن و بالا و خطوط دید بی وقفه  لذت ببرید.

محوطه سازی . برای بسیاری ، جذابیت اصلی داشتن ویلا در کنار شیب زیبایی شناسی چشمگیر آن است که شامل فرصتی برای محوطه سازی نفس گیر است.

  • ساخت ویلا در زمین زشیب دار

 

فضای . تعداد زیادی از زمین های  شیب دار امکان فضای اضافی زیرزمین راهپیمایی را فراهم می کند که به عنوان کف دیگر خانه است.

روشنایی طبیعی . هنگام تهیه نقشه ویلا ، پنجره ها را فراموش نکنید! ویلا هایی که در کنار تپه واقع شده اند ، اغلب برای به حداکثر رساندن مقدار زیادی از نور طبیعی واقع شده اند ، یک ویژگی با ارزش که دارای مزایای سلامتی ، مانند خلق و خوی بهتر ، خواب بهتر و بهره وری بالاتر است. 

ساخت ویلا در زمین شیب دارانزوا . برای کسانی که حق بیمه خصوصی را در اختیار شما قرار می دهند ، ساخت ویلا در زمین شیب دار به شما امکان می دهد مکانی را انتخاب کنید که دور از منطقه شلوغ  است.

عمده چالش های ساخت ویلا در زمین شیب دار چیست؟

بزرگترین موانع به دو عامل اصلی کاهش می یابد: شیب و اینکه آیا زمین بالا یا پائین است. 

می توانید تصور نادرستی از چگونگی ایجاد یک زمین خاص با رتبه بندی شیب آن داشته باشید. كمتر از 10٪ شیب كوچك تلقی می شود و ساده ترین ساخت آن است ، در حالی كه 11-20٪ متوسط ​​محسوب می شود. هر چیزی بالاتر از 20٪ شیب دار تلقی می شود. فراتر از حدود 15٪ ، با افزایش بیشتر خطرات و کار سخت تر می شود ، هزینه ها به طور قابل توجهی افزایش می یابند.

  • ساخت ویلا دوبلکس در زمین شیب دار

یک نقشه با فراز و نشیب (جایی که جلوی ویلا از پشت به آن بالا خواهد رفت) همچنین یک چالش برانگیزتر از یک طرح پایین دستی است. این نوع قطعه ها معمولاً نیاز به مقداری برش یا حتی انفجار دارند ، به علاوه حمل و دفع سنگ و خاک.

آب – زهکشی و فاضلاب برای ساخت ویلا در زمین شیب دار

اگر تاکنون فیلم هایی از تأثیرات گلسنگ مشاهده کرده اید ، می فهمید که چرا توجه مناسب به زهکشی ها – برای آب های سطحی و زیرسطحی – برای ساخت و ساز در یک شیب کاملاً مهم است. 

رواناب بارش باران باید از محل ویلا شما به درستی هدایت شود ، بدون اینکه هیچ گونه ویژگی های همسایگی را با جریان آب و بدون سیل راه های عمومی به خطر بیندازید. برای جلوگیری از جمع شدن آب در آنجا ، دیوارهای نگهدارنده باید “مخزن” (ضد آب) و تخلیه شوند. معمولاً می توان از چاله ها و رودخانه ها برای انتقال آب رواناب به زهکشی های طوفان یا خیس شدن آب استفاده کرد (سوراخ هایی که در زمین حفر می شود و پر از قلوه هایی است که باعث می شود آب سطحی مجدداً وارد زمین شود).

  • قیمت ساخت ویلا در زمین شیب دار

اگر ویلا شما یک زیرزمین کامل داشته باشد که در زیر سفره آب فصلی قرار دارد ، نشت آب زیرزمینی می تواند به مشکل تبدیل شود. محدوده کاری از ظریف (زهکشی  و / یا سنگ خرد شده در زیر پایه) تا کارکرد (یک پمپ ریخته گری در زیرزمین در فصل باران) متغیر است.

قیمت ساخت ویلا در زمین شیب دارسرانجام ، بسته به اینکه محل ویلا شما نسبت به خط فاضلاب باشد ، تصفیه فاضلاب می تواند مشکل باشد. اگر خط از فراز و نشیب باشد ، ممکن است نیاز به نصب پمپ داشته باشید ، و اگر سرپایی باشد ، ممکن است شما مجبور به نصب پمپ های سقفی باشید تا جریان را به سرعت معقول کند کنید.

نحوه خاک برداری برای ساخت ویلا در زمین شیب دار

اگر نقشه طراحی ویلا در زمین شیب دار  شما نیاز به برش دارد ، در صورت استفاده از آن برای پر کردن ، باید خاک اضافی منتقل شده یا در جایی در نزدیکی آن ذخیره شود. حتی اگر شما در حال برش نیستید ، به منطقه صحنه برای وسایل نقلیه ، تجهیزات و تحویل ها نیاز خواهید داشت اگر فقط در حال پر کردن هستید ، باید از این طریق خاک را به سایت منتقل کنید ، هزینه ای پر هزینه که از نظر جغرافیایی بسیار متفاوت است ، بنابراین ما به شدت توصیه می کنیم تخمین بزنید.

نوع خاک در ساخت ویلا در زمین شیب دار را می توان به راحتی نادیده گرفت اما می تواند برای سازندگان خانه مشکل ایجاد کند. در حالی که خاکهای دانه ای (شن ، ماسه و یا گل و لای با خاک رس کمی یا بدون خاک) به خوبی تخلیه می شوند و می توانند بارهای بالایی را تحمل کنند ، خاک های دارای خاک رس بسیار خوبی ندارند. برخی از خشت ها می توانند با تورم یا گسترش در هنگام خیس یا یخ زدن به پایه ها آسیب رسانند و ممکن است نیاز به تعمیرات مهندسی گران قیمت و یا پر کردن اضافی خاک دانه دار داشته باشند.

 ساخت ویلا در زمین شیب دار و محوطه سازی اطراف آن

زمین مسطح کار با آن راحت تر است ، اما با برنامه ریزی صحیح ، یک زمین شیب دار می تواند بوم برای محوطه سازی باشد که شما را از حیاط های معمولی جلو جدا می کند. شما می خواهید گیاهانی را که می توانند ریشه بزنند ، ریخته و کنار بگذارید. 

ساخت ویلا دوطبقه در زمین شیب دارگیاهان پوشش زمینی که دارای ریشه های عمیق مانند انگورهای انگلیسی پیچک و اویونیموس هستند می توانند به کاهش فرسایش و جلوگیری از علفهای هرز کمک کنند. برای کاشت در دیواره های نگهدارنده   گیاهانی را توصیه می کند که به خوبی در شکاف هایی، آویشن و آب نبات رشد می کنند. آنها همچنین آبشارها و آبنما ، گیاهان گلدان و کلیدهای تزئینی را برای رشد و نمو باغ های شیب دار پیشنهاد می کنند.

 

برای محوطه سازی پروژه های خود می توانید به

وب سایت www.arsesgrp.com نیز مراجعه کنید 

یا با شماره تماس های زیر تماس بگیرید

02644328160

09127927904

 

هزینه ساخت ویلا در زمین شیب دار

غافل از این نیست که ویلا هایی در حدود 50 درصد ساخته شوند. با این حال ، هزینه سیستم های بنیادی پیچیده مورد نیاز برای چنین خانه ها اغلب بیشتر از هزینه کل یک ویلا در زمین مسطح است.

ساخت ویلا در زمین شیب داراما حتی زمین های شیب دار متوسط ​​نیز به طور معمول نیاز به بتن بیشتر ، گودبرداری عمیق تر توسط تجهیزات تخصصی خاکبرداری یا انفجار ، نگه داشتن دیوارها یا تراسها و راه حلهای تخصصی برای سیستم های زهکشی و سپتیک دارند. تمام کار و مصالح اضافی که برای اطمینان از منازل خانه تهیه می شود ، از نظر کد و امنیت برای سکونت به معنی هزینه های بالاتر و زمان ساخت طولانی تر است. 

دسترسی به املاک – هم برای شما و هم برای پیمانکاران – یک عامل مهم است که باید در محاسبات خود نیز در نظر بگیرید. اگر هیچ راهی برای دستیابی به آن وجود نداشته باشد ، در ابتدا ممکن است هزینه های بالایی را برای درجه بندی های اضافی به دنبال داشته باشد. جابجایی و درایوهای خمیده مفید و جذاب هستند ، اما ویژگی های کوچکی که جایی برای آنها فراهم نیست ممکن است چاره ای جز نصب یک مسیر حرکت شیب دار داشته باشند که در هوای نافذ خطرناک باشد.

مقاله ساخت ویلا در زمین شیب دار