ساخت ویلا در زمین کشاورزی

ساخت ویلا در زمین کشاورزی (Construction of villas on agricultural land)نیز مانند دیگر ساخت و ساز ها دارای شرایطی است که در پاراگراف دوم تقریبا توضیحات داده شده است.البته شما باید انتخاب کنید که کدام نوع ویلا را می خواهید بسازید!

تماس با ما

با تماس با گروه معماری آرسس می توانید مشاوره کاملی از ما دریافت کنید و ویلا مورد علاقه خود را بسازید ما برای شما ویلا مورد علاقه تان را میسازیم طبق سلیقه شما و کاملا سفارشی البته با کمترین هزینه و با کیفیت ترین مصالح.

شرایط ساخت ویلا در زمین کشاورزی

شرایط ساخت ویلا در زمین  کشاورزی در آیین نامه 2 برای ساخت ویلا در زمین کشاورزی طبق قانون مالکیت و استفاده از اراضی کشاورزی هنگام تغییر کاربری آن توضیح داده شده است. در چنین مواردی ساختن ویلا مرتبط با زمین مورد استفاده مجاز به شرح زیر است:
1- برای املاک با اندازه 10 هکتار – یک ساختمان مزرعه با متراژ 35 متر مربع برای ذخیره سازی محصولات کشاورزی و موجودی ، از جمله فضای زندگی ، که وضعیت دائمی ندارند و پس از سلب مالکیت و ادغام زمین هزینه ای برای آنها پرداخت نمی شود.
2. برای املاک با ابعاد بزرگتر از 10 هکتار: ساختمانهای مزرعه ، سازه ها و تأسیسات ذخیره گیاهان و حیوانات و ساختمانهای مسکونی برای اشغال توسط خانوارهای صاحبان زمین و / یا افرادی که از زمین های کشاورزی محصولات کشاورزی تولید می کنند.

هزینه ساخت ویلا در زمین کشاورزی
محدودیت های زیادی وجود دارد که مانع از ساخت و ساز ویلا در زمین های کشاورزی می شود ، به عنوان مثال ، اگر زمین های کشاورزی در مناطقی با ساخت و ساز محدود در مناطق صنعتی ، تفریحی و ویلایی تعریف شده توسط برنامه ساخت و ساز و نظارتی یا چند ضلعی حلقه ای و غیره قرار گیرند.


ساخت ویلا در زمین های کشاورزی با ابعاد حداکثر 10 هکتار براساس یک طرح که در آن معمار اصلی شهرداری محل ساختمان مورد نظر را مشخص می کند ، مجاز است. برای زمین بزرگتر از 10 هکتار ، معمار باید موقعیت زمین ساختمان را نیز مشخص کند. اندازه طرح نباید از 1: 500 با برد کافی باشد تا مشخص شود ساختمان مورد نظر متناسب با محیط است یا خیر.

ساخت ویلا چوبی
ساخت ویلا در زمین های کشاورزی با ابعاد بیش از 10 هکتار براساس مجوز برنامه ریزی مطابق با برنامه های ساختاری انجام می شود. در صورت عدم برنامه ریزی ، تصمیمات ساختمان با توجیهاتی مبنی بر قابل قبول بودن اجتماعی ، اقتصادی ، فنی و زیست محیطی ساخت پیشنهادی همراه است. تصميمات ساختمان توسط طراحان واجد شرايط و براساس مقياس نقشه بردار ژئودتيك و كمتر از 1: 2000 انجام مي شود.

مجوز ساخت ویلا در زمین کشاورزی

برای اینکه ساخت ویلا در زمین کشاورزی را شروع کنید باید مجوز مورد نیاز آن را داشته باشید که با مراجعه به مراکز مربوطه می توانید مجوز  متراژی که می خواهید را دریافت کنید و ساخت ویلا خود را شروع کنید.

هزینه ساخت ویلا در زمین کشاورزی

اگر یک قطعه زمین کشاورزی  خریداری کرده اید ، باید با شورای محلی بررسی کنید تا ببینید که آیا می توانید بر روی آن ویلا بسازید . اگر زمین نیاز به تقاضا دارد ، باید درخواست خود را به شورا ارائه دهید و هزینه ای را بپردازید.این یکی از هزینه هاست البته همان در اصل مجوز ساخت ویلا می باشد.اما هزینه ساخت ویلا مرتبط به این اسن که در چه متراژی می خواهید بسازید و اینکه آیا می خواهید ویلا دوبلکس بسازید یا یک ویلا یک طبقه …
ساخت ویلاکه بعد از انتخاب موارد گفته شده شما نیاز به یک معمار ویلا ساز حرفه ای دارید که شما را کاملا راهنمایی کند ما گروه معماری آرسس را به شما پیشنهاد می کنیم. که با داشتن کادری حرفه ای و مجرب شما را در راهبرد اهدفتان یاری می دهد.
مفتخریم شما را در ساخت ویلا مورد علاقه تان یاری دهیم
جهت اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان
با شماره تماس های زیر تماس بگیرد